Home / Як влаштовано організм людини / Внутрішні органи та їх системи

Внутрішні органи та їх системи

Внутрішніми органами, без яких людина не може існувати, є головний мозок, серце, легені, печінка, нирки, шлунок, кишечник. Ці орга­ни, крім головного мозку, містяться в тулу­бі (у грудній та черевній його частині). Кожен внутрішній орган виконує свої функції. Серце, як безвідмовний насос, прокачує судинами кров, забезпечуючи тканини організму киснем і поживними речовинами. Легені постачають організму кисень і видаляють з нього вугле­кислий газ. Печінка виконує кілька функцій: виробляє жовч, фільтрує кров, утворює білки плазми крові. Нирки очищують кров від шла­ків та із сечею видаляють їх з організму. Шлунок і кишечник переробляють їжу, перетворюючи її на джерело енергії. Роботою всіх внутрішніх органів керує головний мозок, який можна на­звати біологічним комп’ютером.

Внутрішні органи не можуть функціонувати ізо­льовано. Вони об’єднані у 10 фізіологічних систем, що забезпечують життєдіяльність організму. Це опорно-рухова система, кровоносна система, дихальна система, травна система, видільна сис­тема, нервова система, ендокринна система, лімфатична система, система органів чуття, ре­продуктивна система.

Внутрішні органи та їх системи

Одна з найважливіших властивостей організму — саморегулювання фізіологічних функцій, що авто­матично підтримує відносну сталість його внутріш­нього середовища (гомеостаз). Саморегулювання забезпечується зворотним зв’язком між регульова­ним процесом і центральною нервовою системою. На її діяльність дуже впливають гормони, які ви­робляють залози внутрішньої секреції.

Може бути корисне: Процес старіння

Прокоментувати

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top